System KRONOPOL

System KRONOPOL

Firma „Kronopol” produkuje płyty OSB, belki dwuteowe ścienne, dachowe /belki krokwiowe/, stropowe oraz płyty dachowe MDF. W oparciu o asortyment produkcyjny oraz nowoczesną technologię produkcji firma opracowała i wdrożyła system zwany SYSTEMEM KRONOPOL, który jako jedyny w Polsce posiada Aprobatę Techniczną ITB. Przedmiotem Aprobaty technicznej jest zestaw wyrobów do wykonania budynków SYSTEMU KRONOPOL o konstrukcji szkieletowej z drewna i materiałów drewnopochodnych.

SYSTEM KRONOPOL to również kompletnie dopracowany system projektowania, kosztorysowania i montażu domów o konstrukcji ramowej drewnianej. System zapewnia najwyższą jakość materiałów, najnowsze technologie oraz profesjonalne doradztwo techniczne oraz nadzór techniczny i powykonawczy. W ramach SYSTEMU KRONOPOL działają autoryzowane firmy współpracujące i wykonawcze.

Płyty poszyciowe i izolacyjne KRONOTEC

wyprodukowane są na bazie naturalnego włókna drewnianego, z przeznaczeniem dla budownictwa do kompleksowej budowy i izolacji ścian, dachu i podłóg.

Drewno konstrukcyjne KVH i BSH

to niezbędne elementy do zastosowania w nowoczesnym budownictwie drewnianym o zdefiniowanych kryteriach jakości i różnorodnych możliwościach wykorzystania. Są to belki wykonane z drewna suszonego technicznie do wilgotności maksymalnie 15% struganego czterostronnie, co stanowi zasadniczą podstawę do rezygnacji z zastosowania ochrony chemicznej drewna. Belki te wykorzystane są do konstrukcji ramowej budynku, tam, gdzie przenoszone są duże naprężenia.

Belki dwuteowe KRONOPOL - I-BEAM

to konstrukcyjny element budowlany składający się z pasów dolnego i górnego oraz łączącego pasy środnika. Pasy wykonane są z wysokiej jakości drewna klejonego łączonego na mikrowczepy, a środnik z płyty OSB o grubości 10 mm. Wyjątkowe parametry belek zawdzięczamy właściwościom charakterystycznym dla przekroju dwuteowego. Ten dokładnie i wymiarowo dopracowany produkt kończy ostatecznie problemy z notorycznym skrzypieniem i skręcaniem się belek drewnianych. Dużą zaletą jest sztywność materiału, który gwarantuje utrzymanie wymiarów budynku.

Płyta Kronopol OSB

jest to drewnopochodna płyta o bardzo dużej wytrzymałości i wszechstronnych zastosowaniach, stanowiąca alternatywę dla desek, sklejki i zwykłej płyty wiórowej. Ważnym argumentem przy wyborze płyty OSB jest bardzo mały udział klejów w płycie, przez co płyta kwalifikuje się do klasy higieny E1. W zależności od grubości płyta OSB w SYSTEMIE KRONOPOL wykorzystana jest do wykonania ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynku, poszyć połaci dachowych, podłóg, stropów i belek dwuteowych. Dodatkowym atutem wykorzystania płyty OSB do budowy domów ramowych drewnianych jest jej ekologiczność, energooszczędność, szybkość montażu i wysoka trwałość.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij